anlaşmak

Kullanım örnekleri

anlaşmak
compromise
icon arrow

compromise

Phonetic: "/ˈkɒmpɹəˌmaɪz/"

Part Of Speech: noun


Definition: The settlement of differences by arbitration or by consent reached by mutual concessions.


Definition: A committal to something derogatory or objectionable; a prejudicial concession; a surrender.

Example: a compromise of character or right


Definition: In data security, a violation of the security system such that an unauthorized disclosure or loss of sensitive information may have occurred, or the unauthorized disclosure or loss itself.

icon arrow

compromise

Phonetic: "/ˈkɒmpɹəˌmaɪz/"

Part Of Speech: verb


Definition: To bind by mutual agreement.


Definition: To adjust and settle by mutual concessions; to compound.


Definition: To find a way between extremes.


Definition: To pledge by some act or declaration; to endanger the life, reputation, etc., of, by some act which can not be recalled; to expose to suspicion.


Definition: To cause impairment of.


Definition: To breach (a security system).

Example: He tried to compromise the security in the computer by guessing the password.

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.