arma (gemi)

Kullanım örnekleri

arma (gemi)
rigging
icon arrow

rigging

Phonetic: "/ˈɹɪɡɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To fit out with a harness or other equipment.


Definition: To equip and fit (a ship) with sails, shrouds, and yards.


Definition: To dress or clothe in some costume.


Definition: To make or construct something in haste or in a makeshift manner.

Example: rig up a makeshift shelter


Definition: To manipulate something dishonestly for personal gain or discriminatory purposes.

Example: to rig an election


Definition: To make free with; hence, to steal; to pilfer.


Definition: To outfit a model with controls for animation.

icon arrow

rigging

Phonetic: "/ˈɹɪɡɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To play the wanton; to act in an unbecoming manner; to play tricks.

icon arrow

rigging

Phonetic: "/ˈɹɪɡɪŋ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Dress; tackle; especially , the ropes, chains, etc., that support the masts and spars of a sailing vessel, and serve as purchases for adjusting the sails, etc.


Definition: Similar supporting material used for construction work, or in film, theater, etc.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.