leyenda urbana

Kullanım örnekleri

leyenda urbana
urban legend
icon arrow

urban

Phonetic: "/ˈɜːbən/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Related to the (or any) city.


Definition: Characteristic of city life.


Definition: Relating to contemporary African American culture.

icon arrow

legend

Phonetic: "/ˈlɛdʒ.ənd/"

Part Of Speech: noun


Definition: An unrealistic story depicting past events.


Definition: A person related to a legend or legends.


Definition: A key to the symbols and color codes on a map, chart, etc.

Example: According to the legend on the map, that building is a school.


Definition: An inscription, motto, or title, especially one surrounding the field in a medal or coin, or placed upon a heraldic shield or beneath an engraving or illustration.


Definition: A musical composition set to a poetical story.

icon arrow

legend

Phonetic: "/ˈlɛdʒ.ənd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To tell or narrate; to recount.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!